Skarby Danii

Skarby Danii
Północna cześć Europy bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, a sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak wiele interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, przez co sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie sporo godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna Europa również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

Comments are closed.